Kategoriler
Ankara Cam

Cam Filmleri

Güneş Kontrol Filmleri;

Güneş ışınlarını ve ısısını % 80 oranında engelleyerek, soğuk hava şartlarında da içerdeki ısıyı koruyarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.
Güneş kontrol cam filmleri ayrıca bina içerisindeki cihaz ve mobilya tarzı eşyaların da sararmasını engellemektedir.
Aynı zamanda dekor amaçlı olup şirket ve evler olmak üzere yapıların dış görüntüsünü renklendirerek güzel bir görüntü sağlamaktadır. Güneş kontrol cam filmleri uygulanan camlardan dışarısı net bir şekilde görünmekte olup dışarıdan içerisi kesinlikle gözükmemektedir. Aynı zamanda dışarıdan atılan herhangi bir cismi güvenlik içerdiğinden dolayı içeriye girmesi kesinlikle engellenmektedir.

Güvenlik Filmleri
Bu ürün genel olarak ısı ve dışarıdan gelebilecek cisimlere (Örneğin, taş, yanıcı, patlayıcı maddeler) karşı koruma amaçlı olarak üretilen bir üründür

Güvenlik cam filmleri, fırtınalarda depremlerde kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasın engeller. Kırılan camların oluşturacağı riskleri azaltır. Güvenlik cam filmleri aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmleri patlama anında oluşan basıncın etkisiyle camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize zarar gelmesini engeller. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak taşlı sopalı saldırılar anında camın kırılmasını engellemez ancak dağılmasını engeller, film camı birarada tutar.

Hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik sağlar. Film kullanılmayan camları kırıp içeri girmek kolaydır. Fakat güvenlik filmi varsa bu durum hırsıza bir engel teşkil eder.

Sağlık Bakanlığı’nın şartnamesinde gıda üretimi ve satış yapan firmalar ve sağlık sektöründeki kuruluşların bu filmi uygulama zorunluluğu getirilmiştir.

Kumlama Cam Filmleri;

Kumlama filmi günümüzde genel olarak gizleme ve dekor amaçlı kullanılmaktadır.
Kumlama filmde istekler doğrultusunda dekor amaçlı şekillendirme yapılarak iç mekanın görünümü ciddi anlamda değiştirilebilmektedir. Orjinal kumlama camlar kırıldığında mekan içersindeki eşyalara zarar verdiği gibi çalışan personelin de ciddi yaralar almasına neden olmaktadır.
Oysa kumlama filmde camın kırılması durumunda, bütün kalmasını sağlayarak eşya ve insanlara zarar vermesi önlenmektedir.

ÖZELLİKLERİ
1 – Camlara uygulandığında camlara vitray özelliği kazandırır.
2 – Dışarıdan içerisini, içeridende dışarısının görünmemesini sağlar.
3 – Camlara kırılmazlık ve dağılmazlık özelliği verir.
4 – İç mekanlarda zengin renk ve desen seçenekleriyle şık görüntüler oluşturur.